ІІІ міський турнір юних істориків

9 квіт. 2015
9 квітня 2015 року на базі ЕЗОШ№2 зустрілися в історичних раундах ІІІ міського турніру юних істориків команди ЕНВК№1, ЕНВК№5, ЕЗОШ№2 та ЕЗОШ№7.

Інтелектуальне змагання 2015 року було присвячено проблемним питанням історії українського народу у ІІ світовій війні:

• Людські втрати 1941р.: неочікувана агресія чи невдала оборона?
  • Радянський партизанський рух: масовий героїзм населення окупованих територій чи пропагандистський міф?
  • ОУН-УПА: борці за державну незалежність чи ідейні союзники нацистської Німеччини?
  • Бої за Нікопольський плацдарм: прорахунки радянського командування чи вдала організація німецької оборони?

Кожен виступ команд у цьому році свідчив про ретельну підготовку, увагу до історичного факту, уміння працювати з первинними та вторинними історичними джерелами, робити висновки, критично сприймати інформацію, аналізувати, оцінювати виступи своїх конкурентів.

Усі доповіді учасників турніру відрізнялися структурованістю, аргументацією своєї точки зору, наявністю висновків. Вперше, за три роки проведення змагання,  команди представили не лише артистично виконані доповіді заданої тематики, а й продемонстрували свої уміння та навички виступати в якості  опонентів та рецензентів.

Керівники команд: Демідова Людмила Вікторівна,вчитель історії ЕЗОШ№2, Лохвицький Владлен Валентинович, вчитель історії ЕНВК№1, Губарева Світлана Федорівна,вчитель історії ЕНВК№5, Недобер Інна Генадіївна, вчитель історії ЕЗОШ№7, - організували підготовку своїх вихованців на найвищому рівні.

Всі команди претендували на перемогу. Журі у складі Погорілої Ж.М., директора ЕМАН, Сирового О.В., к.ю.н., доцента ЗНТУ, Марченко В.Т., краєзнавця, керівника пошукового загону "Нікопольський плацдарм" визнало кращою команду "Фортуна" Енергодарської загальноосвітньої школи №2 (керівник команди - Демідова Л.В.; капітан - Паламарчук Ксенія). Ще одна сова, символ перемоги у нашому інтелектуальному змаганні, оселилася в цьому навчальному закладі (команда саме цієї школи виборола перемогу у турнірі 2014 року).

Вітаємо всіх учасників ІІІ міського турніру юних істориків!

Можливо настав час подумати про участь у Всеукраїнському турнірі?!

Фотоальбом  турніру

Самойлова І.А., мнтодист НМЦ