Досвід впровадження STEM-освіти у позашкілля міста Енергодара

29 жовт. 2019
У жовтні 2019 року на базі Міжнародного наукового креативного комплексу MANLAB.CAMP Національним центром «Мала академія наук України» був проведений семінар-практикум працівників обласних малих академій наук з теми «Організація навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН на засадах STEM-освіти».

Спікером від Запорізької області на Всеукраїнському семінарі виступила представниця Енергодарської малої академії наук учнівської молоді Кучеренко Н.М.

Наталія Кучеренко поділилась з присутніми досвідом організації та проведення, за підтримки управління освіти та особисто начальника управління Букреєвої Світлани Михайлівни, Днів науки в системі освіти нашого міста як складової загальнодержавного курсу на STEM-освіту.

Такі  наукові івенти є яскравою ілюстрацією реалізації політики управління освіти м. Енергодара щодо впровадження STEM-навчання в освітній процес навчальних закладів нашого міста, а саме:

• проведення просвітницько-профорієнтаційної роботи серед молоді з метою ознайомлення зі STEM-професіями;
  • організація та проведення освітніх заходів, спрямованих на популяризацію STEM-навчання: конкурси, STEM-фестивалі, наукові пікніки, які задовольняють природну потребу дитини до дослідження та вивчення всього нового, формування навичок спостереження,  залучення вихованців до практичної науково-технічної, дослідницько-експериментальної роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва.

Крім того учасники семінару обговорили створену в Малій академії наук України систему STEАM-освіти за назвою «МАН-Юніор». Розроблений і запроваджений у всій Україні алгоритм її функціонування передбачає два рівні.   «МАН-Юніор Ерудит» – перша сходинка, яка забезпечує розширення світогляду, підвищення рівня ерудиції та інтересу до науки і техніки, інтеграцію галузей науки, а також логічне мислення, вміння розвивати певні ідеї, закладені в змісті завдань.  «МАН-Юніор Дослідник» – вища сходинка, яка передбачає створення дослідницького STEM-проєкту.

В Енергодарі міським координаційним центром конкурсів «МАН- юніор Ерудит» та «МАН-юніор Дослідник» є ЕМАН, педагогічний колектив якої вирішує завдання із впровадження в освітній процес STEM-навчання як прогресивної стратегії у вітчизняній педагогіці.

Погоріла Ж.М., директор ЕМАН