Актуальні питання державотворення в Україні

24 січ. 2017

Висвітлити події 1991 року, які знаменували процес становлення української держави, проблемні питання державотворення в в історичному та правовому, загальнодержавному та регіональному  аспектах; обмінятися думками щодо минулого, сучасності та майбутнього нашої держави зібралися вчителі шкіл та керівники гуртків ЕМАН, учні та вихованці гуртків навчальних закладів міста.

На пленарному засіданні учасники конференції "занурилися" в тему. Перегляд кадрів відеохроніки, виступи вчителів історії та правознавства Мерзлякової О.О. та Бондажевського П.М. дозволили пригадати події, які знаменували становлення Української держави: прийняття Акту проголошення незалежності України, Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року, прийняття закону "Про Збройні сили України".

В межах роботи історичної секції (модератор - Самойлова І.А., методист НМЦ) заслухали 8 доповідей, які були присвячені давній та сучасній історії державотворення в нашій державі (роль козацтва, суспільно-політичні події  кінця 80-х - початку 90-х років, "революція на граніті", референдуми в незалежній Україні, волонтерство в Україні та Енергодарі). Ще 7 виступаючих присвятили свої доповіді правовим аспектам державотворення в Україні - секція "Правознавства", модератор - Сировий О.В., керівник гуртка МАН, кандидат історичних наук.

Підводячи підсумки роботи історичної секції учасники конференції висловили думку, що головними уроками попередніх етапів державотворення є  недостатня увага питанням зміцнення обороноздатності України, непослідовність реформ. А серед шляхів розбудови незалежної Української держави запропонували послідовно проводити реформи та боротьбу з корупцією, формувати громадянське суспільство, інвестування економіки та сільського господарства, для школи - виховувати громадянина-патріота тощо.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

ФОТОАЛЬБОМ КОНФЕРЕНЦІЇ