7 лист. 2016
04 листопада 2016р. в м. Дніпро у Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти проходив круглий стіл з проблеми: «Інформаційно-технологічне забезпечення в управлінні та фінансуванні загальної середньої освіти»

У роботі круглого столу взяли участь  представники освіти та фахівці, які розробляють програмне забезпечення  для загальноосвітніх навчальних закладів,  з м. Києва, м. Харкова, м. Дніпра та області, м. Запоріжжя , м. Енергодара, м. Кривий Ріг.

Із загальним оглядом  стану справ і проблем в інформаційно-технологічній складовій загальної середньої освіти  виступив Громовий В.В., керівник порталу «Освітня політика».

Зайцев Ю.Д., керівник проекту «КУРС.Освіта», розглянув  інформаційно-технологічні та нормативно-правові аспекти обліку дітей шкільного  віку.  Дане питання викликало живу дискусію: чому тягар такого обліку впав на школу; хто в Україні має цим займатися; як змінити ситуацію на те, щоб вчитель займався навчанням дітей, а не їх  обліком ?

Івко Роман, провідний фахівець ТОВ «Нові знання»,  розповів про проблеми і перспективи використання електронних  класних журналів та щоденників.  Дискусія точилася навколо того, що треба зробити, щоб вчителю не доводилося вести подвійний облік  оцінок; навіщо так довго зберігати паперові журнали у школі; чи може школа самостійно вирішувати питання щодо використання того чи іншого журналу?

Єфімова Т.О., директор ТОВ «Українська освітня платіжна платформа», керівник проекту EduPay,  розкрила питання щодо інформаційно-технологічного управління фінансами освітнього закладу в умовах децентралізації. Гостро обговорювалося питання благодійних батьківських внесків; як їх зробити прозорими; що це може дати для вчителів та батьківської громадськості.

Місто Енергодар на круглому столі представляли Ласкова Н.О., методист НМЦ, та Воробйов Л.М., директор ЕЗОШ№2,  які брали активну участь у обговоренні  проблем  та пошуку шляхів  розвантаження  вчителя  від діяльності, непов’язаної з навчанням дітей.

Учасники круглого столу покладають велику надію на  завідувача сектору цифрових навчальних технологій ДНУ «Інститута модернізації  змісту освіти» МОН України Китайцева О.М., який допоможе  зрушити з місця проблему  у питаннях ведення шкільної документації  в умовах інформатизації освіти.

Ласкова Н.О., методист НМЦ